Dlaczego warto wziąć nowe auto na raty?

Wzięcie nowego samochodu na raty będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się z głównymi zaletami tego sposobu finansowania.

Jakie są możliwości?

Samochód na raty to doskonały wybór dla wielu klientów. W obecnych czasach takie rozwiązanie dostępne jest w licznych salonach dealerskich. Dzięki niemu możliwe jest korzystanie z zupełnie nowego pojazdu, po opłacaniu niewielkich kwot miesięcznie. Będzie istniała konieczność ponoszenia opłat aż do całkowitego spłacenia pojazdu, jednak rozwiązanie to nieco różni się od popularnego leasingu.

Czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto wziąć auto na raty i czy to rozwiązanie rzeczywiście będzie opłacalne. Przede wszystkim takie rozwiązanie sprawdzi się u klientów, którzy pragną mieć pojazd prosto z salonu. VW FS udostępnia usługę finansowania zakupu samochodu osobowego na bardzo korzystnych warunkach, dlatego ta forma zakupu jest tak chętnie wybierana przez klientów. Spłacanie samochodu można rozłożyć nawet na dziesięć lat, dzięki czemu comiesięczne koszty nie będą stanowiły nadmiernego obciążenia dla budżetu.

Własność samochodu

Wśród głównych korzyści wynikających ze skorzystania z takiego rozwiązania jak auto na raty jest własność pojazdu. Klient po wzięciu rat od razu staje się właścicielem samochodu oraz spłaca go w comiesięcznych ratach na wcześniej ustalonych warunkach. Jest to nieco inna sytuacja niż w przypadku leasingu, w którym klient może stać się właścicielem samochodu dopiero po zakończeniu umowy oraz wykupieniu pojazdu.

Korzyści finansowe

Samochód na raty to rozwiązanie, które jest bardzo korzystne także pod względem finansowym. Klient nie musi od razu wykładać całej gotówki, jaką posiada na zakup samochodu. Dzięki temu posiadane pieniądze może przeznaczyć na inny cel, na przykład na inwestycję. Taki sposób finansowania przez VW FS będzie także odpowiedni dla wszystkich osób, które po prostu nie posiadają właściwej ilości gotówki na zakup pojazdu. Opłacanie samochodu w ratach jest korzystniejsze niż opłacenie jego zakupu jednorazowo.

Formalności

Wzięcie samochodu na raty nie jest zbyt skomplikowanym procesem, dlatego z pomocą doradcy poradzi sobie z nim każdy klient. Formalności w tym procesie nie są zbyt skomplikowane, a jego przebieg będzie sprawniejszy niż w przypadku zdecydowania się na leasing. Do wzięcia rat niezbędne będzie sprawdzenie zdolności kredytowej klienta, która wskazuje na wysokość zobowiązania, które może być zaciągnięte. Dzięki temu możliwe będzie dokonanie wyboru konkretnego samochodu.

Praktyczne rozwiązanie

Wzięcie rat na samochód dla wielu klientów będzie także bardzo praktycznym rozwiązaniem. Jest ono szczególnie polecane, gdy klient nie posiada wystarczającej ilości gotówki na zakup pojazdu, a chce mieć nowy samochód prosto z salonu. Płatność ratalna umożliwia cieszenie się z nowego samochodu bez konieczności wykładania od razu dużej gotówki, a jedynie dzięki płatności rat w wysokości określonej w umowie.

Przebieg procesu

Na raty można wziąć zarówno pojazd nowy, jak i używany. Wartość samochodów używanych zazwyczaj jest niższa niż nowych, dlatego okres płacenia rat również będzie skrócony. Pierwszym krokiem całego procesu będzie wybór pojazdu. Następnie sprawdzana jest zdolność kredytowa klienta oraz określane są warunki umowy kredytowej. Po wzięciu rat klient może cieszyć się z nowego samochodu, który został przez niego wybrany w salonie.

Redakcja likekonik.pl