Fundusze ETF – jakich narzędzi użyć do inwestowania online?

Inwestowanie sprowadza się bardzo często do poszukiwania najlepszego rozwiązania, które spełni wszelkie potrzeby i wymagania samego inwestora. Ogromne znaczenie ma również skala ryzyka, jakie wiąże się z handlem konkretnymi instrumentami finansowymi. Jeśli komuś zależy na stosunkowo wysokim bezpieczeństwie, a jednocześnie liczy na wymierne zyski, powinien zainteresować się funduszami ETF.

Fundusze ETF – jakich narzędzi użyć do inwestowania online? 

Obecne czasy dają nam spore możliwości, dotyczy to także rynków finansowych i inwestowania pieniędzy. Praktycznie każdy może dziś spróbować swoich sił w tym obszarze, a wszystko zależy od tego, jak duże ryzyko jest w stanie zaakceptować. Wśród form, które cieszą się od lat rosnącym zainteresowaniem, są fundusze ETF. Co warto o nich wiedzieć i jak inwestować? Wyjaśniamy! 

Inwestowanie w ETF od podstaw

Fundusze ETF emitują udziały, które nazywamy w tym przypadku jednostkami uczestnictwa, a w gronie ich nabywców mogą znaleźć się zarówno duże podmioty, jak i niewielcy indywidualni inwestorzy. Kolejno środki zgromadzone po emisji inwestowane są w konkretne aktywa, w tym m.in. akcje spółek giełdowych, obligacje, surowce itd. Inwestorzy mogą w każdej chwili sprzedać swoje jednostki, ale nie mają już wpływu na to, jak sfinalizowane zostaną poszczególne inwestycje. Muszą więc zaufać profesjonalistom, a także kierować się swoją wiedzą i doświadczeniem przy nabywaniu udziałów. 

Największe zalety i wady funduszy ETF

ETF jako fundusze posiadają szereg atutów, w tym przede wszystkim są jednym z najbezpieczniejszych środków inwestycyjnych. Niski poziom ryzyka wynika m.in. z faktu, że funduszami zarządzają specjaliści, a inwestorzy mogą na bieżąco śledzić zmiany na rynkach. Wartość funduszy ETF opiera się bowiem na kondycji finansowej indeksów, których dotyczą. W związku z tym można w porę przewidzieć wszelkie zmiany i w razie konieczności podjąć stosowną reakcję. Jedną z głównych wad jest właśnie to, że traderzy nie do końca mają wpływ na to, w jakim kierunku pójdą inwestycje. 

Fundusze ETF – co jeszcze trzeba wiedzieć? 

Inwestowanie w fundusze ETF jest możliwe np. za pośrednictwem specjalnych platform tradingowych. Z poziomu jednego konta można wówczas kontrolować wszystkie swoje transakcje. Jest to bezpieczne, wygodne i nowoczesne rozwiązanie. W tym kontekście można polecić narzędzie od Saxo Bank, które zapewnia nie tylko technologię, ale także wsparcie merytoryczne ekspertów, możliwość wygenerowania raportów i analiz itp. 

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Nic prostszego, odwiedź witrynę firmy i zapoznaj się z ofertą. 

Artykuł sponsorowany

Redakcja likekonik.pl