Jak powinna wyglądać męska pielęgnacja skóry?

Męska pielęgnacja skóry to temat ważny, bo przecież mężczyźni też chcą czuć się świetnie w swojej skórze. Czy wiesz, czym wyróżnia się skóra mężczyzn i jakie są wskazówki w jej pielęgnacji? Przeczytaj i dowiedz się czegoś na ten temat.

Czym charakteryzuje się skóra mężczyzny?

Przede wszystkim jest ona grubsza, co istotnie wpływa na zabiegi pielęgnacyjne jakich potrzebuje. Naskórek jest grubszy, a sama skóra ma mniej włókien sprężystych niż u kobiet. Twarz męska nie starzeje się tak szybko jak kobieca, ale jest bardziej podatna na zmarszczki mimiczne. Sama skóra posiada więcej gruczołów łojowych, zatem ma większe skłonności do przetłuszczania się. Skóra mężczyzn wymaga bardziej odświeżenia i dodawania energii niż działania przeciw zmarszczkom. Tak naprawdę dbanie o skórę zaczyna się już w momencie golenia się, gdy skóra ulega podrażnieniom. Należy już wtedy złagodzić proces golenia za pomocą żeli, pianek i ruchomych maszynek, aby nie uszkadzać skóry. Kolejny ważny punkt na liście, to regeneracja skóry po goleniu. Krem po goleniu powinno się używać codziennie i najlepiej, aby zawierał substancje łagodzące jak aloes, pantenol, alantoinę. 

Czego jeszcze potrzebuje skóra męska?

Samo golenie skóry powinno odbywać się przy pomocy pianek łagodzących lub żeli, najlepiej z dodatkami substancji nawilżających i łagodzących. Skóra po goleniu potrzebuje równowagi i ukojenia, najlepiej za pomocą kremu nawilżającego lub łagodzącego. Popularne są kremy dodające energii twarzy, na przykład z kofeiną, które pobudzają zmęczoną skórę i poprawiają jej krążenie. Inne ciekawe składniki dla skóry męskiej to kreatyna, która pobudza metabolizm komórek, a także kwas foliowy, odpowiedzialny za syntezę DNA. Oczywiście filtry spf są bardzo ważne także dla skóry męskiej i najlepiej jeśli znajdują się już w kremach nawilżających używanych do twarzy. Wtedy w jednym kosmetyku znajduje się kilka substancji, które pomogą całościowo chronić skórę. Nawilżanie twarzy to także niezwykle ważny punkt na liście, bo dobrze nawilżona skóra wygląda młodziej i na bardziej wypoczętą każdego dnia. Nawilżanie to chyba najważniejsze zadanie w pielęgnacji skóry zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. 

Dbaj o świeżość od rana do wieczora

Pomijając pielęgnację twarzy, która jest bardzo ważna, należy zadbać także o inne aspekty. Jednym z nich jest higiena ciała, której ważnym aspektem jest dbanie o świeżość pod pachami. Suche ciało to ważny element dbania o higienę, który powinien towarzyszyć nam cały dzień. Mężczyźni pocą się znacznie bardziej niż kobiety, dlatego potrzebują mocniejszej ochrony przed poceniem się. Czy wiesz co daje antyperspirant dla mężczyzn? Ten kosmetyk redukuje pocenie się, a także niweluje nieprzyjemny zapach. Jest idealny dla Panów, którzy mają problemy z nadmiernym poceniem się, chcą czuć się pewnie na co dzień, w trakcie upałów lub uprawiając sport. A czym różni się on od dezodorantu? Dezodorant nie zmniejsza pocenia się, a jedynie niweluje nieprzyjemny zapach. Jeśli chodzi o nuty zapachowe, to są one bardziej intensywne i mogą pasować do perfum lub balsamu do ciała z tej samej linii. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja likekonik.pl