Jak skutecznie nawilżyć paznokcie?

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety, niezależnie od tego czy preferuje barwny manicure czy też zostawia je w naturalnym kolorze. Dłonie, a więc i paznokcie, mają częsty kontakt z wodą i środkami chemicznymi, dlatego są bardziej narażone na uszkodzenia i przesuszenie. Paznokcie świadczą o naszym stanie zdrowia i wieku, dlatego jeżeli chcemy wyglądać młodo, powinniśmy zadbać o ich prawidłowe nawilżenie, które wzmocni płytkę paznokcia i ochroni je przed uszkodzeniem.

Kiedy paznokciom potrzebne jest nawilżenie?

Paznokcie mogą się przesuszać na skutek kontaktu z detergentami używanymi do zmywania lub prania, a także podczas nadmiernej dezynfekcji dłoni środkami antybakteryjnymi. Wraz z przesuszonymi paznokciami, na skórze dłoni pojawiają się oznaki jej odwodnienia. Jest to sygnał, który może wskazywać na niedobory witamin, ale również na poważniejsze problemy np. tarczycy, nerek czy wątroby. Suche paznokcie oprócz tego, że wyglądają nieestetycznie, są bardziej podatne na złamania. 95 % paznokcia stanowi keratyna, a pozostałe 5 % woda, lipidy i wapń, dlatego dla utrzymania jego właściwej struktury, której zadaniem jest ochrona zakończeń nerwowych, warto zadbać o ich odpowiednie nawilżenie.

Sposoby na skuteczne nawilżenie paznokci

Kiedy płytka paznokciowa jest szorstka i nie jest w stanie odpowiednio regenerować się (np. w momencie, kiedy kremy pielęgnacyjne nie przynoszą efektu), warto zadbać o nawilżanie paznokci od wewnątrz. Podstawą jest dostarczenie organizmowi potrzebnych witamin. Za suchość skóry może odpowiadać niedobór witaminy A, C, żelaza, biotyny lub cynku, który bierze udział w licznych procesach metabolicznych w naszym ciele. Pamiętajmy o dostarczaniu w pożywieniu tych składników mineralnych, wraz z dużą ilością wody. Dbanie o kondycję naszych paznokci nie powinno ograniczać się jedynie do reagowania na pojawiające się problemy. Pielęgnacja powinna być stała, niezależna od tego czy nasze dłonie są narażone na mróz, wiatr czy też detergenty.

Skutecznym sposobem na nawilżenie paznokci jest przyjmowanie olejku z wiesiołka, który zawiera natłuszczające kwasy omega-6. Olejek ten, zwarty w suplemencie diety Oeparol, ma działanie odżywcze i nawilżające. Forma kapsułek pozwala na szybkie przyswojenie sobie cennych składników mineralnych olejku z wiesiołka. Oeparol pomaga nie tylko zachować optymalny poziom nawilżenia skóry i paznokci, ale jest jednocześnie źródłem cynku, przeciwdziałającemu rozdwajaniu się i kruszeniu płytki paznokci. Olej z wiesiołka, dzięki zawartości witaminy F zadba jednocześnie o wygląd skóry i włosów, zapewniając im kompleksowe nawilżenie.

Redakcja likekonik.pl