Dzień Dziecka w likeKoniku - klasyka braci Grimm: Baśnie na Warsztacie!

 

W sobotę 1 czerwca zapraszamy dzieci do likeKonika, by wspólnie z nami spędziły czas na literacko - plastycznych warsztatach z braćmi Grimm i na Królewskiej Uczcie z okazji Dnia Dziecka!
Co nas czeka? Oto odpowiedź:

Siłą klasycznych baśni jest przede wszystkim ich oddziaływanie. Dostarczają w sposób zwarty i prosty wzorców, które pomagają dzieciom radzić sobie z niebezpieczeństwem świata, rozwiązywać codzienne problemy, a przede wszystkim znaleźć oparcie w samych sobie. Pomagają dojrzewać. I to jest głównym celem naszego projektu - otworzyć dziecko na moc baśni, przekazanie jej w taki sposób, by mogła oddziaływać na dziecko, prowadzić je w drodze do dojrzałości.

W najważniejszym dniu wszystkich dzieci - w Dniu Dziecka zapraszamy małych i dużych na klasyczną baśń braci Grimm - o WILKU I SIEDMIU KOŹLĄTKACH, podaną w formie warsztatowej!
Baśń przedstawiona w ten sposób, ma być okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także do tego, by uczestnicy pozyskali kilka dodatkowych umiejętności, lekcji rysunku, lekcji przyrody, a co najważniejsze, lekcji tego, jak radzić sobie w świecie, w którym często wilki podają się za kogoś, kim nie są.
Opowiadanie znanej historii przy czynnym udziale dzieci, pomaga im wchłonąć sens opowieści. Im większa ilość zmysłów zostanie poruszona, tym łatwiej będzie małemu słuchaczowi zapamiętać baśń i płynące z niej nauki.
Bedziemy więc wspólnie czytać, słuchać i tworzyć opowieść - malując i rysując wszystko to, co podpowie dzieciom wyobraźnia!

Opowiada: Mateusz Świstak.

Po warsztatach czeka dzieci Uroczysta Uczta - poczęstunek z okazji ich święta!
I to nie wszystko:  będziemy rozdawać słodkości, balony, gadżety i inne niespodzianki!
W tym wyjatkowym dniu będzie można wylosować wejściówki na koncerty, warsztaty i zajęcia prowadzone przez likeKonika w Pawilonie Wyspiańskiego.
Serdecznie zapraszamy!

Kiedy: sobota, 1 czerwca, o godz. 16:00
Wiek: od 5 lat

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązuja przedpłaty: PayU/przelew bankowy.
Wszystkie instrukcje odnajdą Państwo w poniższej zakładce Zapisy:

Zapisy na Dzień Dziecka w likeKoniku