MINI.DESIGN - wakacyjny poranny dizajn dla dzieci!

 

W czwartkowe i niedzielne wakacyjne poranki dzieci w wieku 4+ oraz młodsze z opiekunami zapraszamy na spotkania ze sztuką!
Startujemy z projektem MINI.DESIGN!

 

MINI.DESIGN to zajęcia, podczas których będziemy pracować z wełną i z filcem oraz z różnego rodzaju dodatkami.
W nadchodzące wakacje powstaną w like!koniku oryginalne zabawki, przedmioty i ozdoby, które  długo służyć będą dzieciom do zabawy, ale i również upiększą ich otoczenie.
Najważniejsze jednak, że ich tworzenie będzie dla dzieci i opiekunów doskonałą zabawą!
Czeka Was przyklejanie,  przeplatanie, ugniatanie, zgniatanie i miętoszenie - wełna nadaję się do tego świetnie! Pracować  będziemy z materią mięciutką i kolorową. Dzieci polubią ją na pewno!!!
Zajęcia trwają 1 godz. 30 min. - po godzinnym dizajnie - letnie, bajkowe kino wakacyjne dla dzieci (30 min.) i zabawa bez limitu w naszym zamczysku:)

Warsztaty dla dzieci MINI.DESIGN prowadzi pani Iwona Wrońska-Stopaznawczyni różnorodnych technik plastycznych, entuzjastka pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadząca artystyczne zajęcia na terenie Krakowa i Śląska, na co dzień mistrzyni w technikach filcowych, autorka artystycznego bloga Filcem Po Łapkach.

Wakacyjny grafik zajęć dla dzieci MINI.DESIGN:

21.07, niedziela  Pan i Pani Filc: Moda/kostiumy/magnesy. Podczas naszego pierwszego spotkania powstaną laleczki - postacie do ubierania.  Będziemy pracować z szablonami postaci, przygotujemy ubranka, włosy, wąsy, okulary z cienkiego kolorowego filcu! Całość przymocujemy do magnesu. Powstanie ciekawa ozdoba na tablice magnetyczną lub kuchenna lodówkę!
Zapisy na zajęcia

25.07, czwartek  Adelka i Julek: kukiełki na piłce tenisowej! Podczas warsztatów powstanie kukiełka animowana w ręce dziecka - baza do stworzenia pacynki. Wykorzystamy piłkę tenisową i bambusowy kijek. Za pomocą pasków cienkiego kolorowego filcu powstanie kolorowa piłeczka. Do pracy wykorzystana zostaną zużyte piłki tenisowe. Zajmiemy się tworzeniem postaci laleczki/pajacyka  i jej garderoby:)
Zapisy na zajęcia

28.07, niedziela Tęczowy Kalejdoskop: przekonamy się, że mozaika niekoniecznie jest nudna! Stworzymy „ filcowy tangram” dla malucha. Inspiracją do zajęć będzie zabawa kalejdoskopem. Powstanie  filcowa układanka, ozdoba do  pokoiku.
Zapisy na zajęcia

01.08, czwartek Motylek & Żuczek: na drucikach kreatywnych i grubym filcu powstanie kolorowa postać motylka lub żuczka. Zrobimy z niej śliczna broszkę  lub breloczek!
Zapisy na zajęcia

18.08, niedziela Kolorowo i kwiatowo: powstaną  kwiaty nasturcji/bratka, słonecznika. Popracujemy z szablonem -  do wyboru kwiaty nasturcji, słonecznika, bratka. Na koniec dodamy magnes.
Zapisy na zajęcia

22.08, czwartek  Dmuchawce - Latawce: stworzymy pompony z wełny czesankowej,  dodamy ruchome oczka… i kto wie co jeszcze?
Zapisy na zajęcia

25.08, niedziela Notes Sekretnik:  Ci, co lubią rysować,  skrobać, bazgrać i Ci, co maja swoje sekretne zapiski rysunki, będą mieli okazje do stworzenia sekretnika z filcu 4mm. Ozdobimy okładkę, popracujemy nad liternictwem,  a w środek włożymy kartki z białego papieru umocowane za pomocą kolorowego sznurka. Całość oczywiście zamkniemy na filcowy guzik… bo to sekretnik przecież!
Zapisy na zajęcia

29.08, czwartek Książka Artystyczna: na zajęciach powstanie książka filcowa złożona z 4 kart. Pogimnastykujemy umysły, wymyślimy wspólna bajkę, wykorzystując 4 słowa. Zagramy w zabawę w skojarzenia, na filcowych kartach powstanie obrazkowa historia.. Całość wykonamy na warsztatach.  
Zapisy na zajęcia

 

Ze względu na ograniczona ilość miejsc, na MINI.DESIGN obowiązują wczesniejsze zapisy i przedpłaty.
 

Zapisy na zajęcia