FIVE O'CLOCK! - zajęcia j.angielskiego dla dzieci!

 

Zastanawiacie się, kiedy jest najlepszy moment na naukę języka obcego przez dzieci i jaką metodę nauki wybrać dla Waszej pociechy?
W odpowiedzi na to pytanie startujemy z FIVE O'CLOCK! - zabawnymi zajęciami dla dzieci w dwóch grupach wiekowych 3-4 lat, oraz 5-7 lat prowadzonymi częściowo po angielsku!
We wtorki i czwartki o godz. 12:30 zaraz po zajęciach Smok Wawelski oraz w środy o godz. 16:30 i 17:30 zapraszamy dzieci do like!konika na spotkanie z przesympatyczną Panią Blanką!

W like!koniku mamy przepis na wyśmienitą zabawę i jednocześnie naukę języka!
Podczas FIVE O'CLOCK! wykorzystamy metodę komunikacyjną, która polega na tym, że zabawy z dziećmi (ruchowe, z użyciem zabawek, kredek, sprzętem audio-wizualnym) prowadzone są po angielsku. Obcy język wprowadza się stopniowo, jest dużo pokazywania i ruchu.
Uczy się dzieci tak, jakby uczyły się pierwszego języka – mówi się do nich, dużo powtarza, pokazuje, rozśmiesza.
Język polski jest cały czas obecny, potrzebny w tle, jakby był językiem suflera, no i przydaje się też, żeby nie blokować dzieci, jeśli ożywione ciekawymi zajęciami, zaczną opowiadać coś po polsku, jak to się często dzieciom zdarza.
Nauczyciel nie powtarza wtedy „na siłę” jakichś zwrotów po angielsku, ale poddaje się temu, co chce dziecko, żeby za chwilę znaleźć okazję do wplecenia angielskiego w zabawę i poprowadzenia jej dalej, często, oczywiście, zmieniając zabawy, bo uwaga maluchów biegnie w miliony stron :)

Czego dziecko nauczy się na naszych zajęciach? W cyklu zajęć  FIVE O'CLOCK!  z kolei będą to:
- kolory,
- części ciała,
- czynności (codzienne oraz tak zwane komendy typu „Usiądź”, „Podskocz”, „Dotknij czegoś zielonego” oraz mnóstwo ich kombinacji),
- nazwy zwierząt,
- podstawowe przymiotniki (miły, wysoki, szybki itp.) oraz ich przeciwieństwa,
- mix podstawowych zwrotów komunikacyjnych („Jak masz na imię?””To jest moja mama”). 

Będą rymowanki, może i śpiewanki, krótkie filmiki po angielsku, na pewno nauka prawidłowego wymawiania angielskich dźwięków oraz trochę nieodzownych wrzasków i koniecznie sporo śmiechu.

Zajęcia  FIVE O'CLOCK! prowadzi nauczycielka, Blanka Gąsiorowska, która mówi o sobie:
"Lubię dzieci, a to znaczy, że lubię zarówno udawać żabę, gadać wierszem, robić miny przy nauce angielskiego „th” jak i widzieć, że dzieciaki rozumieją całe zdania i reagują na angielski tak, jakby ktoś normalnie do nich mówił – a o to przecież chodzi!"

Ruszamy już od wtorku. 3 września 2013.
Każde zajęcia trwają 40 min.
Zapraszamy!