SMOK WAWELSKI - zajęcia przed-przedszkolne dla dwulatków 24M+

 

Smok Wawelski - zajęcia przedprzedszkolne dla dwulatków 24M+
 

Smok Wawelski to artystyczne zajęcia rozwojowe, kapitalnie urozmaicające czas wolny dzieci, które nie uczestniczą w stałych zajęciach przedszkolnych.
W likeKoniku stawiamy na bardzo aktywną edukację w formie kreatywnej zabawy, dlatego każde zajęcia Smoka Wawelskiego mają swój odrębny charakter i temat wiodący.
Nasze przed-przedszkole to mix plastyki, umuzykalnienia, kultury i zajęć z rytmiki i tańca dla dzieci.

Dlaczego warto przyprowadzić dziecko na prowadzone przez nas zajęcia adaptacyjne? 
By pomóc mu odnaleźć się w przyszłości w nowej trudnej sytuacji; dawanie dziecku okazji do poznawania nowych ludzi pozytywnie wpłynie na jego proces uspołecznienia. W grupie innych dzieci dziecko uczy się dzielić zabawkami, odraczać swoje zachcianki, poznaje normy i zasady oraz konsekwencje ich nieprzestrzegania. Nasze zajęcia prowadzone są w grupie, więc mają charakter społeczny – uczą współpracy w grupie.
 
Dzieci są bardzo przyjazne i towarzyskie, poprzez kontakt z rówieśnikami rozwijają mowę, wzbogacają zasób słownictwa. Na zajęciach Smoka Wawelskiego pojawiają się elementyćwiczeń logopedycznych, które wspierają prawidłowy rozwój mowy. Ćwiczenie, rozluźnianie narządów mowy pozytywnie wpływa na prawidłowe wysławianie i jest wstępem do bardziej zaawansowanych ćwiczeń logopedycznych. Sprawne funkcjonowanie narządów mowy, rozluźnienie buzi i języka jest warunkiem prawidłowego wymawiania głosek.
 
Podczas każdych zajęć Smoka Wawelskiego dzieci (w zależności od tempa ich pracy) wykonują jedną lub kilka prac plastycznych, które doskonale wpływają na rozwój sprawności manualnych, rozwój wyobraźni twórczej, poczucie estetyki, pozwalają na wyrażenie niewypowiadanych uczuć i emocji. Poza tradycyjnymi kredkami, farbami czy plasteliną sięgamy także po nietypowe materiały plastyczne takie jak ryż, kasza, mąka, wata (poznanie nowych materiałów, zapachów i faktur dodatkowo wzmacnia rozwój twórczy i manualny). Dzieci uwielbiają warsztaty plastyczne jeszcze z jednego ważnego powodu: mogą się podczas nich bezkarnie brudzić!
 
W związku z tym, iż małe dzieci potrafią się skoncentrować na jednym zadaniu około kilkunastu minut, zajęcia plastyczne przeplatane są zabawami ruchowymi wspomagającymi rozwój motoryki, zabawami naśladowczymi - wierszykami/piosenkami jak również zabawami muzyczno-rytmicznymi, które pozwalają się odprężyć. Na zajęciach zamieniamy uczestników w dziecięcą orkiestrę i grając na instrumentach uczymy dzieci piosenek - maluchy ćwiczą pamięć, dykcję, sprawności manualne, a także wzbogacają wiedzę o świecie.
 

Zajmujemy się także czytaniem książeczek pobudzających wyobraźnię oraz jakże ważną swobodną zabawą, która rozwija kreatywność, pozwala zaspokoić dociekliwość i ciekawość świata naszych pociech. W trakcie zajęć uspołeczniamy dzieci przy wspólnym stole oraz uczymy zasad zdrowego odżywiania - dzieci zjadają pyszne i zdrowe drugie śniadanie na które składają się: zestaw 3 rodzajów owoców i warzyw oraz woda mineralna.

Przykładowy przebieg zajęć Smoka Wawelskiego:
 

Pierwsza godzina zajęć:

- rytmika: gimnastyka, zabawy ruchowe,
- warsztaty plastyczne: wykonywanie pierwszej pracy plastycznej,
- gimnastyka buzi i języka: ćwiczenia logorytmiczne,

- umuzykalnienie: zabawy muzyczne, nauka piosenek, naśladowanek,
- warsztaty plastyczne: wykonywanie drugiej pracy plastycznej,
- swobodna zabawa dzieci,
- drugie śniadanie.

Druga godzina zajęć:
 
- zajęcia z literatury dziecięcej: czytanie bajek i wierszyków na wielkim ekranie (projektor),
- umuzykalnienie: zabawy ruchowe, granie na instrumentach,
- rytmika: zabawy ruchowe,
- warsztaty plastyczne: wykonywanie trzeciej pracy plastycznej,
- zabawy manualne, zręcznościowe, 
- wspólna zabawa z rodzicami: zadanie muzyczno/plastyczne, zabawa ruchowa.


Na zajęcia zabieramy ze sobą:

lekkie obuwie zmienne lub skarpetki dla dziecka (opcjonalnie dla opiekuna)
- fartuszek dla dziecka
- ze względu na higienę nie ma możliwości uczestnictwa "na bosaka" czyli bez skarpetek

Wiek dzieci: 2 - 4 lata

Czas trwania zajęć: 120 minut

Kiedy:  
wtorek, środa, czwartek, piątek 10:45-12:45
 

Koszt zajęć:

Karnet 4 zajęcia - ważny 6 tygodni - 159 zł
Można odrobić maks. 1 zgłoszoną min. 1 dzień wcześniej nieobecność (wcześniejsze zgłoszenia SMS: 798 065 003, NAJPÓŹNIEJ w dniu zajęć do godz. 7:30)

Karnet 8 zajęć - ważny 6 tygodni (2 x w tygodniu) lub 10 tygodni (1 x w tygodniu) - 299 zł 
Można odrobić maks. 2 zgłoszone min. 1 dzień wcześniej nieobecności (wcześniejsze zgłoszenia SMS: 798 065 003, NAJPÓŹNIEJ w dniu zajęć do godz. 7:30)

Uczestnictwo jednorazowe - 49 zł 

Na zajęcia można się zapisać przechodząc na stronę z nadchodzącymi wydarzeniami lub klikając poniżej i wybierając zajęcia w kalendarzu.