Klasyka dla Smyka - koncerty dla dzieci


W każdy weekend wnętrza likeKonika w magiczny sposób zamieniają się w salę koncertową!
Wyruszamy bowiem w fantastyczą podróż do świata dźwięków, rytmu i harmonii - zapraszamy na koncerty muzyki klasycznej i śpiewu dla małych dzieci, ich opiekunów i przyszłych mam, nazwane przez nas Klasyką dla Smyka!

W likeKoniku w cudowny sposób pragniemy uszlachetniać młodzieńcze gusta muzyczne, otwierając dzieci na piękny i drogocenny przekaz, jaki niesie ze sobą muzyka poważna i dać dzieciom specjalną okazję by poznać prawdziwe instrumenty muzyczne i osłuchać się z ich brzmieniem!

Podczas każdego koncertu dzieci aktywnie słuchają muzyki - staramy się zachęcić maluchy do ćwiczeń kształtujących wyobraźnię muzyczną – gramy na instrumentach muzycznych, bawimy się ruchem. Aby dać naszym  Małym Gościom jak najwięcej radosci i korzyści z uczestnictwa w koncercie, opieramy się na dorobku Carla Orffa, który opracował własna receptę wychowania muzycznego dzieci. Metoda Orffa kładzie duży nacisk na improwizację i rozwijanie ekspresji twórczej - pamiętając, że najważniejszym elementem w muzykowaniu jest rytm - w towarzystwie najpiękniejszej muzyki swiata!
W czasie zabaw muzycznych osłuchujemy się z dziełami takich kompozytorów jak E. Grieg, N. Rimsky- Korsakow, A.Vivaldi, G. Faure, S. Prokofiew i wielu innych.
Każdy koncert ma inny charakter i temat wiodący, a cały cykl tworzy zwartą, harmonijną całość, kapitalnie kształtującą młode dziecięce gusta muzyczne!
Niektóre koncerty wzbogacamy wizualizacjami multimedialnymi na dużym ekranie! W programie m.in. pokazy mistrzowskich w swym stylu ilustracji znanych książek dla dzieci czołowych polskich wydawnictw oraz autorskie prezentacje filmowe o tematyce dziecięcej.

Na naszej scenie profesjonalni artyści - m.in. profesorowie, soliści i studenci Akademii Muzycznej w Krakowie oraz artyści Opery Krakowskiej. Do współpracy zapraszamy artystów z całej Europy. W każdym koncercie biorą udział inni wykonawcy.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na widowni, obowiązują wcześniejsze zapisy i karnety. Spotykamy się w bardzo kameralnym gronie - jednorazowo w koncercie uczestniczy 30 osób.
Na Klasykę dla Smyka zapraszamy dzieci wraz z osobami towarzyszącymi oraz przyszłe mamy!

Cena biletu: 15 zł

Zapraszamy na bardzo bajkową podróż w świat dźwięków.

Najbliższe terminy koncertów - w ramach Wielkiego Otwarcia Klubokawiarni likeKonik!
1 września 2012, godz. 18:00
2 września 2012, godz. 17:30

Repertuar: Ferdinand Sor, Astor Piazzolla, Henryk Wieniawski, Antonio Vivaldi

Zapisy:  zakładka Zapisy on line (menu główne)


Do zobaczenia i do usłyszenia!