27 stycznia: Klasyka dla Smyka: koncert dla dzieci - Karnawał w Rio!


 

W niedzielę 27 stycznia 2013 r. o godz. 12:00 w ramach Klasyki dla Smyka wszystkie małe dzieci i gości zapraszamy na... Karnawał w Rio! 

W świat brazylijskich rytmów zaproszą nas przesympatyczni muzycy z krakowskiej Akademii Muzycznej.
Posłuchamy, potańczymy, poklaszczemy!
A żeby było również trochę pożytku z tych karnawałowych szaleństw, do akcji wkroczy logopeda.
Pogimnastykujemy więc i buzię i język, a przy tym na pewno będziemy się świetnie bawić!

Cykl Klasyka dla Smyka to koncerty dla małych dzieci w wieku 0-4 lat, ich rodziców, opiekunów oraz dla przyszłych mam i ich towarzyszy.
W czasie zabaw muzycznych wtóruje nam nam muzyka na żywo i dzieła takich kompozytorów jak E. Grieg, N. Rimsky- Korsakow, A.Vivaldi, G. Faure, S. Prokofiew. A. Piazzolla, P. Czajkowski i wielu innych. Każdy koncert ma inny charakter i temat wiodący, a cały cykl tworzy zwartą, harmonijną całość, kapitalnie kształtującą młode dziecięce gusta muzyczne! Niektóre koncerty wzbogacamy wizualizacjami multimedialnymi na dużym ekranie! W programie m.in. pokazy mistrzowskich w swym stylu ilustracji znanych książek dla dzieci czołowych polskich wydawnictw oraz autorskie prezentacje filmowe o tematyce dziecięcej. W trakcie koncertów wprowadzamy elementy logorytmiki dla dzieci: stworzona przez Emila Jaques-Dalcroze’a metoda to połączenie rytmiki, zajęć ruchowych z ćwiczeniami logopedycznymi. Stosujemy również elementy metody Weroniki Sherborne. Ćwiczenia są niezwykle przyjemne dla rodziców i ich dzieci. Korzyści płynące z tych ćwiczeń dla dziecka to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie nabywanie pewności siebie.
Spotykamy się w bardzo kameralnym gronie - jednorazowo w koncercie uczestniczy około 40 osób.

Muzycy:
Paulina Olko – skrzypce
Anna Wyżga – pianino
Joanna Michalik – wiolonczela
oraz
Monika Sarota - logopeda

Wstęp: 29 zł/ dziecko+rodzic, następna osoba 15 zł

[ZAPISZ SIĘ]