ANTIDOTUM

Jolanta Kuśmierska, Elżbieta Zrobek, Piotr Ginter, Jolanta Knapek, Marcin Rzepecki

Jesteśmy grupą artystów, wspólnie działającą i wystawiającą swoje prace od trzech lat. Wspólnie też powołaliśmy do istnienia grupę o nazwie Antidotum.
Poznaliśmy się na Studiach Podyplomowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej.

Wspólnie działamy i wystawiamy od 2010 roku, debiutując wystawą w galerii „Starej Fabryce Drutu” w Gliwicach, oraz następnie w galerii „Strych” w będzińskim Ośrodku Kultury - w ramach obchodów Dnia Pamięci Profesora Jana Świderskiego, jak również w krakowskiej galerii „Lamelii” Śródmiejskiego Ośrodka Kultury. Ponadto w tym roku wystawialiśmy nasze prace w galerii „Kaplica Zamkowa” w Szydłowieckim Centrum Kultury - z wystawą obrazów pt. „Skąd przychodzimy, Kim jesteśmy, Dokąd zmierzamy”, w galerii „GIL”, Politechniki Krakowskiej - z wystawą pt. „Barwy Architektury”, oraz w galerii ARP na zamku w Krasiczynie, również zatytułowana „Skąd przychodzimy, Kim jesteśmy, Dokąd zmierzamy”, która to była kontynuacją tematyki egzystencji człowieka, a w szczególności jego relacji z miejscem, tak w przestrzeni bytowej, realnej, jak i tej dotykającej naszych wyobrażeń, oczekiwań, duchowej.

Niezwykle ciekawie wypadł też nasz tegoroczny, autorski projekt prezentacji multimedialnej pt. „Fantasmagoria”, na który składały się obrazy, grafiki i zdjęcia, które za pomocą rzutnika wyświetlaliśmy na murze zamkowym w Będzinie, podczas Nocy Muzeów 2012 na Zamku oraz jednodniowa wystawa-happening zorganizowana na rynku i ulicach Bielsko-białej pt. „Sztuka wychodzi na rynek”, zorganizowana przy współpracy i na zaproszenie miejscowych artystów.

Ponadto, każdy z twórców grupy posiada na swym koncie własny, bogaty dorobek wystaw i innych działań artystycznych.

Bieżąca wystawa grupy Antidotum, która odbywa się w klubokawiarni likeKonik, zatytułowana Invisible Landscapes jest próbą pokazania, zwrócenia uwagi na otaczający nas unikalny świat ulotnych przestrzeni, wymykających się codziennej percepcji spojrzeń oraz światów z pogranicza jawy i snu. Chcemy tym samym uczynić widzialnym to, co obecne, a niedostrzegalne - malarskie odczuwanie przestrzeni, z którą mamy kontakt niemalże każdego dnia, nocy, a którą tak trudno uchwycić.

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamydo oglądnięcia wystawy w likeKoniku.

grupa Antidotum