Urodziny dla dzieci Kraków likekonik

Klasyka dla Smyka - koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej dla dzieci!
 

W niedzielne przedpołudnia wnętrza likeKonika w magiczny sposób zamieniają się w salę koncertową, wyruszamy bowiem w fantastyczną podróż do świata dźwięków, rytmu i harmonii. Zapraszamy na koncerty muzyki klasycznej i śpiewu dla dzieci w wieku 0-4 lat, ich opiekunów i przyszłych mam, nazwane przez nas Klasyką dla Smyka!

W likeKoniku pragniemy uszlachetniać młodzieńcze gusta muzyczne, otwierając dzieci na piękny i drogocenny przekaz, jaki niesie ze sobą muzyka poważna i dać dzieciom specjalną okazję by poznać prawdziwe instrumenty muzyczne i osłuchać się z ich brzmieniem!

Podczas każdego koncertu dzieci aktywnie słuchają muzyki - staramy się zachęcić maluchy do ćwiczeń kształtujących wyobraźnię muzyczną – gramy na instrumentach muzycznych, bawimy się ruchem. Aby dać naszym Małym Gościom jak najwięcej radosci i korzyści z uczestnictwa w koncercie, opieramy się na dorobku Carla Orffa, który opracował własna receptę wychowania muzycznego dzieci. Metoda Orffa kładzie duży nacisk na improwizację i rozwijanie ekspresji twórczej - pamiętając, że najważniejszym elementem w muzykowaniu jest rytm - w towarzystwie najpiękniejszej muzyki swiata!

W czasie zabaw muzycznych osłuchujemy się z dziełami wielkich światowych kompozytorów, siegamy również do muzyki ludowej i folkloru. Każdy koncert ma inny charakter i temat wiodący, a cały cykl tworzy zwartą, harmonijną całość, kapitalnie kształtującą młode dziecięce gusta muzyczne!

Koncerty Klasyka dla Smyka są przygotowywane przez CENTRUM MUZYKI I MUZYKOTERAPII GAIA:

Wspaniałe urodziny dla dzieci w Krakowie - likekonik

LAJKONCERTY w likeKoniku to bardzo otwarta, pojemna forma kameralnych spotkań dzieci z muzyką żywą i interaktywną.

LAJ w tytule wydarzenia sugeruje, że będzie w nich tyle samo wspólnej zabawy z muzyką ile muzyki mniej lub bardziej poważnej.
 
Zapraszamy dzieci (i rodziców) do muzycznych podróży, w których będą mogły uczestniczyć nie tylko uchem, ale i całą swoją małą osobą – zaśpiewać, zatańczyć i oczywiście polecieć z muzyką na skrzydłach wyobraźni tam gdzie poniesie nas temat np.: kartki z wakacji, mnóstwo skrzatów wszystkich światów, kosz pełen jesieni, z górki na pazurki czyli zimowa podróż. Każdy bowiem z lajkoncertów ma swój tytuł i temat przewodni, co też jest świetną okazją do odpowiedniego stroju (zachęcamy do przebierania się, samI to robimy).

Na LAJKONCERTY serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci: od niemowląt do przedszkolaków :)
Wspaniała zabawa gwarantowana!
 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na widowni, obowiązują wcześniejsze zapisy i karnety.
Spotykamy się w bardzo kameralnym gronie - jednorazowo w koncercie uczestniczy ok. 40 osób.

Informacje o nadchodzącym koncercie ogłaszamy na Stronie Głównej