Pasjonuje Cię piękno i uroda? Rozważ studia kosmetyczne na kierunku kosmetologia

Osoby, które interesują się zabiegami kosmetycznymi, chcą wiedzieć, w jaki sposób można poprawić stan swojej skóry czy co można robić, by zniwelować wizualne efekty starzenia się, często nie wiedzą, czy jakiś kierunek studiów pomoże im w zdobyciu pracy w pasjonującym ich obszarze. Tym kierunkiem jest jednak kosmetologia, którą można jednocześnie śmiało nazwać jednym z bardziej przyszłościowych kierunków studiów.

Czy kosmetologia to przyszłościowy kierunek? Nie ma co do tego wątpliwości

Z licznych raportów (m.in. “Jak dbają o siebie Polacy” autorstwa Nutridome) i badań (np. z analiz Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia w 2022 r.) wynika, że Polacy w coraz większym stopniu przywiązują uwagę do pielęgnacji swojego ciała i skóry. Mowa nie tylko o uważniejszym wybieraniu kosmetyków i produktów w drogeriach czy aptekach, ale też o coraz częstszym korzystaniu z usług kosmetologów. Można zatem śmiało stwierdzić, że kosmetologia jak najbardziej jest opłacalnym i przyszłościowym kierunkiem a osoby, które ukończą studia kosmetologiczne, nie powinny obawiać się o swoje perspektywy na rynku pracy. Warto zresztą dodać, że absolwenci kosmetologii bez trudu znajdą pracę nie tylko w gabinecie kosmetologicznym, ale też w ośrodkach odnowy biologicznej czy firmach kosmetycznych. Dodatkowo absolwenci kosmetologii mogą również bez przeszkód otworzyć własny salon kosmetyczny.

studia kosmetyczne

Studia kosmetologia – wymagania

Osoby, które interesują się pielęgnacją ciała i twarzy, chciałyby wykonywać zabiegi kosmetologiczne i móc doradzać klientom w zakresie poprawy kondycji skóry, powinny zatem rozważyć studia na kierunku kosmetologia. Niektórzy mogą się jednak zastanawiać, czy na kosmetologii jest dużo chemii lub innych przedmiotów, które mogłyby być ciężkie do zdania dla dużej grupy studentów. Wiele zależy tu od programu uczelni; większość stawia jednak na przedmioty z zakresu biologii, anatomii, fizykoterapii i przedmioty specjalistyczne z zakresu kosmetologii. Dodatkowo część szkół wyższych stawia raczej na możliwość zyskania praktycznych umiejętności, które później studenci wykorzystają w pracy zawodowej; tym samym na takich uczelniach wiele zajęć ma charakter praktyczny.

Sprawdź program na kierunku Kosmetologia, Studia I stopnia, licencjackie i inżynierskie | Uczelnie WSB Merito i dowiedz się, jakie umiejętności zdobędziesz podczas nauki na studiach.

Warto jednocześnie podkreślić, że nauka na uczelni – niezależnie od kierunku – różni się od nauki w szkole; dodatkowo wykładowcy to często pasjonaci, którzy zarażają swoim entuzjazmem studentów. Osoby, które czują, że kosmetologia mogłaby być kierunkiem dla nich, nie powinny się zatem obawiać – przy odpowiedniej samodyscyplinie i sumienności nie będą mieć problemów z ukończeniem studiów.

Artykuł sponsorowany

Redakcja likekonik.pl