Aplikacja zdrowe zakupy – ekspert od analizy składów

Świadomość konsumentów w ostatnim czasie znacznie wzrosła. Ludzie dbają o swoje zdrowie — prowadzą aktywny tryb życia, wykonują badania profilaktyczne oraz zwracają szczególną uwagę na to, co jedzą. Przy tym chcą podejmować dobre wybory podczas zakupów. Ponieważ wielu producentów nie zawsze jest szczerych, ich reklamy nie pokrywają się z rzeczywistością — zaczęliśmy czytać składy na potęgę. Dzięki temu staramy się sięgać tylko po produkty, które nam nie zaszkodzą. Jeśli nie, to przynajmniej mamy możliwość zadecydowania co tak naprawdę kupimy. Czasem przyswojenie nazw wszelkich potencjalnych składników jedzenia lub kosmetyków to nie lada wyzwanie i wymaga dużego zaangażowania oraz poświecenia się nauce. Ogromnym ułatwieniem są blogi bądź strony, na których bierze się pod lupę wybrane produkty i podejmowane są dokładne analizy składu. Jednak będąc w sklepie, nie zawsze to wszystko pamiętamy, szczególnie kiedy trafi się w nasze ręce jakaś nowość. Jednak zdrowe zakupy są możliwe i dużo prostsze dzięki specjalnie dedykowanym aplikacjom na smartfona.

Zdrowe zakupy aplikacja

zdrowe zakupy aplikacja

Najpopularniejszą, zdecydowanie ułatwiającą życie i zakupy jest aplikacja Zdrowe zakupy. Po zainstalowaniu jej na naszym telefonie możemy śmiało ruszyć na zakupy nawet bez wcześniejszego przeczesywania sieci. Od teraz obco brzmiące nazwy na etykietach nie będą nas martwić. Nie musimy zabierać z sobą podręcznika do chemii do marketu. Wystarczy za pomocą aplikacji zeskanować kod kreskowy konkretnego produktu, aby poznać jego skład. Do tego mamy dokładne oznaczenia składników bezpiecznym, potencjalnie niebezpiecznych oraz tych, których należy się zdecydowanie wystrzegać. Dodatkowo w łatwy sposób możemy poznać kaloryczność oraz składniki odżywcze. Bardzo ciekawą opcją jest możliwość wyszukania w aplikacji wszystkich produktów z danej kategorii i porównania ich między sobą. Na przykład, wyszukując hasło „majonez”, będziemy mogli zobaczyć, jak wypadają majonezy różnych firm. Łatwo będzie zapamiętać te, których zdecydowanie nie warto kupować. Baza produktów spożywczych sięga aż 300 000 produktów!

Zobacz: https://www.likekonik.pl/oregano-wlasciwosci-lecznicze-i-prozdrowotne/.

Nie tylko jedzenie

Co raz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na to, co je, ale również na to, co na siebie nakłada lub wciera. Jest coraz więcej kosmetyków eko bądź bio, jednak nadal wielu producentów reklamuje swoje kosmetyki jako przyjazne skórze, a jednak ich składy pozostawiają wiele do życzenia. W aplikacji dostępna jest bogata baza produktów kosmetycznych, która ułatwi nam zakup, który nie narazi nas na uczulenie, wysuszenie czy zablokowanie porów naszej skóry.

Zobacz: https://www.likekonik.pl/koktajle-odchudzajace-co-powinny-zawierac/.

Aplikacja dostosowana do twoich potrzeb

zdrowe zakupy aplikacja

W apce mamy dostęp do historii wyszukiwanych produktów, co pozwoli nam szybko odnaleźć te, które już skanowaliśmy. Niezastąpioną opcją jest dodanie w aplikacji listy składników, których chcemy unikać bądź właśnie, które są pożądane. Dzięki temu przy skanowaniu produktów od razu dostaniemy informacje czy taki składnik znajduje się w składzie. Dodatkowo w zakładce preferencje możemy dodać, z jakim problemem zdrowotnym się zmagamy i jakich składników w związku tym chcielibyśmy unikać, na przykład przy cukrzycy. Aplikacja doda alert przy produkcie, jeżeli będzie nam szkodził, ale też wskaże te, które pomogą nam utrzymać zdrowie.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/napoj-imbirowy-na-przeziebienie/.

W aplikacji znajdziemy też sporo ciekawych artykuły dotyczących zdrowego odżywiania się, dietetyki czy szczegółowych analiz lub rankingów konkretnych produktów. Przejrzysty layout oraz minimalistyczna grafika pozwalają w łatwy i intuicyjny sposób poruszać się po aplikacji.
Aplikacja dostępna jest zarówno na system iOS (iPhone) oraz android.

Redakcja likekonik.pl