Przydatne akcesoria komputerowe. Co warto kupić?

Akcesoria komputerowe pozwalają na poszerzenie funkcjonalności komputera i zapewniają większy komfort jego użytkowania. Co kupić? Oto lista zawierająca akcesoria do komputera, które przydadzą się w pracy i w domu!

1. Myszka komputerowa

To niezbędny gadżet do każdego komputera stacjonarnego. Dodatkowo będzie bardzo przydatna do laptopa, aby korzystać z niego jeszcze łatwiej.

W sprzedaży można znaleźć wiele różnych myszek komputerowych, które warto dopasować do indywidualnych potrzeb. Wśród nich wyróżnia się następujące typy:

  • przewodowe
  • bezprzewodowe
  • gamingowe

Dobra myszka komputerowa powinna leżeć wygodnie w dłoni i cechować się wysoką precyzją. Można także zdecydować się na akcesoria komputerowe, które mają dodatkowe przyciski, aby przypisać im specjalne funkcje.

Myszka komputerowa to wydatek od około 15 złotych, natomiast wysokiej jakości myszki gamingowe to koszt nawet około 500 złotych.

Zobacz: https://www.likekonik.pl/poradnik-jaki-laptop-do-1000-zl-kupic/.

akcesoria do komputera

2. Podkładka pod myszkę

Aby korzystać z myszki jeszcze wygodniej, warto dokupić do niej podkładkę.

Dobra podkładka pod myszkę powinna być miękka, przyjemna w dotyku. Najlepiej, aby była także obszywana na bokach, co przedłuża jej trwałość.

3. Klawiatura

Niezbędnym dodatkiem do komputera stacjonarnego będzie klawiatura. Obecnie asortyment klawiatur jest bardzo szeroki. Do wyboru są modele membranowe oraz mechaniczne, które można dopasować do konkretnych wymagań.

Klawiatura może być także podświetlana, aby można było wygodniej korzystać z niej po zmroku. Można także zdecydować się na klawiaturę bezprzewodową, która nie wymaga podpinania przewodem do komputera.

4. Słuchawki – akcesoria komputerowe

Kolejne przydatne akcesoria do komputera to słuchawki. Za ich pomocą można komfortowo słuchać muzyki, grać w gry, rozmawiać z innymi osobami przez komunikatory internetowe.

Słuchawki do komputera także dostępne są w różnych wariantach do wyboru, na przykład można wybrać:

  • wokółuszne
  • dokanałowe
  • z mikrofonem
  • bezprzewodowe na Bluetooth

Dobre słuchawki nie muszą być drogie. Takie gadżety do komputera można kupić w cenie już od około 50 złotych, natomiast markowe to wydatek rzędu 200 złotych.

5. Głośniki komputerowe

Poza słuchawkami do komputera można dokupić głośniki. Laptopy mają wbudowane głośniki, natomiast komputer stacjonarny będzie wymagał głośników dodatkowych.

Obecnie bardzo popularne są zestawy głośnikowe 2.1, które składają się z dwóch głośników oraz subwoofera dla tonów niskich.

6. Pamięci zewnętrzne – akcesoria komputerowe

Aby łatwiej przechowywać dane, warto pomyśleć o zakupieniu pamięci zewnętrznych. Nadają się one również do tworzenia kopii zapasowych.

Takie akcesoria komputerowe dzielą się na dwie główne kategorie:

  • pamięci przenośne pendrive
  • dyski zewnętrzne – HDD oraz SSD w obudowach

Wybierając pamięć zewnętrzną, należy przede wszystkim uwzględnić jej wielkość oraz pojemność. Do mniejszych plików sprawdzą się pamięci pendrive, natomiast do większych zasobów lepsze są dyski SSD, które działają znacznie szybciej niż HDD.

7. Torba na laptopa

gadżety do komputera

Jeżeli komputer jest przenośny, warto także dokupić do niego torbę lub plecak. Takie akcesoria komputerowe sprawdzą się do komputera przenośnego używanego w pracy, podczas wakacyjnego wyjazdu.

Dobra torba do laptopa powinna być zabezpieczona z użyciem specjalnych gąbek, aby chronić urządzenie przed uszkodzeniem podczas jego przenoszenia.

8. Podkładka chłodząca – akcesoria komputerowe

Komputery przenośne, gdy pracują pod dużym obciążeniem, są bardzo głośne, ponieważ przegrzewają się. Aby temu zapobiec, warto zastosować podkładkę chłodzącą.

Podkładka chłodząca pozwala na obniżenie temperatury podzespołów komputera i dzięki temu zmniejsza nie tylko hałas, ale także wydłuża ich trwałość, ponieważ nie są one poddane tak wysokim temperaturom.

Korzystanie z podkładki chłodzącej jest bardzo proste – wystarczy podpiąć ją do komputera za pomocą portu USB. Wybrane podkładki mają dodatkowe porty, do których można podpiąć myszkę, klawiaturę.

Wszystkie gadżety do komputera można obecnie zakupić w dobrych sklepach internetowych i stacjonarnych oferujących wyposażenie komputerowe. Udanych zakupów!

Redakcja likekonik.pl