Poradnik: jaki laptop do 1000 zł kupić?

Czy można kupić laptop w cenie do 1000 zł? Tak! Trzeba tylko wiedzieć, jaki rodzaj sprzętu wybrać, a także gdzie go zamówić, by mógł on sprawdzić się do pracy, nauki czy rozrywki. Jak wybrać najlepszy laptop do 1000 zł? Sprawdź nasze porady, dzięki którym uda Ci się wybrać model spełniający wszystkie Twoje wymagania!

Kiedy warto kupić tani laptop do 1000 zł?

Tanie laptopy dostępne obecnie w sprzedaży to szeroka gama modeli. Zaliczają się do nich głównie laptopy o podstawowych parametrach, które nie są dedykowane do intensywnej pracy czy gamingu, jednak sprawdzą się do codziennego użytkowania.

Laptopy do 1000 zł polecane są do poniższych zadań:

  • nauka zdalna
  • przeglądanie internetu
  • komunikacja
  • oglądanie filmów
  • słuchanie muzyki
  • praca biurowa
laptopy do 1000 zł

Bardzo często laptopy do 1000 zł są kupowane przez rodziców dla dzieci, które uczestniczą w nauce zdalnej, ale również można stosować je na inne sposoby, na przykład do rozrywki czy do pracy. Mają zatem dość szerokie zastosowanie, chociaż należy pamiętać, że mają one także swoje ograniczenia.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/urzadzanie-mieszkania-co-warto-wiedziec/.

Jakie laptopy można kupić do 1000 zł?

W cenie do 1000 zł można kupić przede wszystkim laptopy używane. Niestety, obecnie na rynku najtańsze laptopy nowe można kupić dopiero od około 1500 zł, dlatego wtedy, gdy pragnie się zamówić sprzęt prosto z fabryki, trzeba przygotować się na wyższy wydatek.

Dzisiaj chętnie kupowane są używane laptopy poleasingowe, które wyróżniają się wysoką jakością. Są one sprzedawane przez firmy, dlatego są dokładnie sprawdzone, a także objęte ochroną gwarancyjną.

Używany laptop do 1000 zł może również zapewniać skuteczne działanie i świetnie sprawdzać się podczas różnych czynności. Trzeba jednak pamiętać o tym, że może mieć on określone wady, na przykład rysy na obudowie, podniszczone klawisze. Zdarza się też, że ma on wady sprzętowe, stąd tak duże znaczenie ma zakup laptopa od odpowiedniego dostawcy.

Jaki laptop do 1000 zł warto kupić? Sprawdź poniższe porady, aby wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie!

Laptopy do 1000 zł – parametry

Jeżeli chce się kupić laptop do 1000 zł, w takim przypadku warto zwrócić na jego parametry techniczne, ponieważ to one decydują o jego działaniu i zastosowaniu.

laptop do 1000

Przy zakupie taniego laptopa do 1000 zł należy zwrócić uwagę na poniższe parametry:

1. Ekran

Najczęściej laptopy mają ekrany o przekątnej 15,6 cala, co powoduje, że mają one uniwersalne zastosowanie. Jednak przekątna to jeszcze nie wszystko, ponieważ liczy się także rodzaj ekranu oraz jego rozdzielczość.

Tanie laptopy do 1000 zł zwykle nie mają rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Natomiast mają rozdzielczość niższą, na przykład 1366 x 768 pikseli. Zdarza się jednak, że można kupić urządzenie o rozdzielczości Full HD, dlatego warto dokładnie sprawdzać dostępne oferty.

Druga kwestia to technologia ekranu. Najtańsza to ekrany TFT, natomiast droższa to IPS. Ekrany IPS cechują się wyższą jakością, ponieważ wyróżniają się szerszymi kątami widzenia oraz lepszym odwzorowaniem kolorów. W cenie do 1000 zł można jednak rzadko znaleźć laptopy z ekranem IPS.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/jak-przyspieszyc-komputer-10-sprawdzonych-metod/.

2. Procesor

Drugim istotnym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie laptopa, jest jego procesor. W tańszych urządzeniach używane są słabsze procesory, co jednak nie oznacza, że nie pozwalają na wygodne korzystanie z komputera.

Warto rozglądać się przede wszystkim za komputerami wyposażonymi w procesory z serii i3 i zwrócić uwagę na jego taktowanie oraz liczbę rdzeni – im więcej, tym lepiej.

3. Pamięć RAM

W tańszych laptopach ilość pamięci RAM najczęściej wynosi 4GB. Warto zwrócić uwagę na liczbę slotów, ponieważ pamięć można wtedy powiększyć, wymieniając ją na inną.

4. Dysk twardy

Coraz częściej zdarza się, że laptopy do 1000 zł mają dyski SSD, które są znacznie lepsze od dysków HDD.

Dysk SSD jest szybszy, cichy i bardziej wytrzymały od dysku HDD, ponieważ nie jest podatny w tak dużym stopniu na uszkodzenia mechaniczne. Można także zdecydować się na wymienienie dysku, gdy komputer oferuje się wyłącznie z dyskiem HDD. Obecnie cena zakupu dysku SSD nie jest wysoka.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ilość pamięci. W tańszych laptopach, które mają dyski SSD, najczęściej spotykane pojemności przechowywania to 128 GB oraz 256 GB, co dla przeciętnego użytkownika to wystarczająca ilość.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/przydatne-akcesoria-komputerowe-co-warto-kupic/.

5. Porty

Najlepiej, aby komputer miał przynajmniej 3 porty USB, w tym USB w technologii 3, które cechują się szybszym przesyłem danych.

6. System operacyjny

W tanich laptopach może zdarzyć się, że system operacyjny nie jest zainstalowany. Zwykle jednak można kupić je razem z systemem Microsoft Windows najnowszej generacji.

Warto zatem zwrócić uwagę na ten parametr, aby móc od razu zacząć korzystać z komputera, bez konieczności dodatkowego kupowania systemu.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/jakie-dekoracje-do-pokoju-mlodziezowego-zaproponowac-nastolatkowi/.

Gdzie kupić laptopa do 1000 zł?

Najlepiej laptop do 1000 zł kupić w sprawdzonym sklepie zajmującym się sprzedażą urządzeń komputerowych.

Używane laptopy poleasingowe można kupować dzisiaj także w sklepach internetowych, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wtedy można poprzeglądać odkładnie wszystkie dostępne modele, porównać ich parametry oraz wybrać taki, który będzie spełniał określone wymagania. Sklepy oceniają także laptopy pod kątem ich stanu wizualnego, co także ułatwia dokonanie zakupu.

Kupując laptopa od sklepu, można skorzystać z procedury zwrotu, dlatego wtedy, gdy nie spełni on oczekiwań, kupujący ma 14 dni na jego oddanie. Także sklepy oferują gwarancję na używane laptopy, dlatego wtedy, gdy w okresie gwarancji dojdzie do awarii sprzętu, można bezpłatnie go naprawić lub wymienić na kolejny.

Redakcja likekonik.pl