Szybki porost włosów – jak osiągnąć odpowiednie efekty?

Nie da się ukryć, że wielu mężczyzn, ale ostatnimi czasy również kobiet, coraz częściej narzeka na wypadające włosy. Narzekają także na pojawiające się na głowie miejsca, które staja się mocno przerzedzone. Jak można się łatwo domyślać, nie wygląda to zbyt atrakcyjnie i estetycznie. Nic więc dziwnego, że coraz częściej w Internecie pojawiają się pytania, jak zatrzymać proces wypadania włosów? Co najważniejsze, jak przyspieszyć ich ponowne wyrastanie. Co zatem odpowiada za ten problem, a także jak przyspieszyć porost włosów, aby fryzura znowu była bujna i zachwycająca? Szybki porost włosów – jak go osiągnąć?

Dlaczego włosy mogą wypadać?

Zanim jednak przejdzie się do tego, czy szybki porost włosów jest w ogóle możliwy i jak go spowodować, najpierw warto się zastanowić nad czymś jeszcze. Co tak naprawdę może być powodem złego stanu włosów, oraz oczywiście ich wypadania. Co warto wiedzieć w tym zakresie, zanim podejmie się próby odnowy swojej fryzury?
W przeważającej większości przypadków u osób, które mają problem z łysieniem, związane jest to ze zmianami hormonalnymi. Po prostu, inaczej mówiąc, ze starzeniem się. Łysienie androgenowe, bo tak właśnie nazywa się ten proces, ma podłoże hormonalne, a konkretniej mówiąc odpowiada za nie hormon androgenowy. W przypadku mężczyzn objawia się to stopniowym ubywaniem włosów po bokach głowy, natomiast u kobiet najczęściej dotyka to czubka głowy.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/ocal-forme-wybierz-zdrowe-slodycze/.

szybki porost włosów

Oczywiście nie jest to jedyny powód stopniowego pogarszania się stanu włosów. Oprócz tego przyczyn może być wiele innych. Warto tu wspomnieć przede wszystkim nadmierny stres czy złą dietę. Nie jest w stanie dostarczyć do organizmu wszystkich potrzebnych substancji odżywczych, a także różnego rodzaju problemy zdrowotne. Przykładowo źródłem wypadania włosów mogą być kłopoty z tarczycą, anemia, czy też toczeń rumieniowaty. Nie można także zignorować niepożądanego działania wielu leków, które mogą przyspieszyć wypadanie włosów, a także nieodpowiedniego pielęgnowania włosów. Przykładowo, używane w dużych ilościach lakiery do włosów, czy też farby koloryzujące również mogą osłabić strukturę włosów. To przyczyniać się będzie do ich wypadania.

Jak przyspieszyć porost włosów?

Podstawowym krokiem na drodze do powrotu do pięknych, bujnych włosów, jest wyeliminowanie wszystkich czynników destrukcyjnych, które mogą powodować ich kiepską kondycję. Warto więc w pierwszej kolejności zatroszczyć się o swoje zdrowie i odpowiednio się przebadać, aby wykluczyć obecność różnego rodzaju chorób. Co więcej, poleca się zrezygnowanie ze złej pielęgnacji włosów, która oczywiście będzie je osłabiać. Na koniec dobrze jest także zmienić dietę. Na taką, która będzie posiadała o wiele więcej substancji pozytywnie wpływających na stan włosów. Mowa tu jest przede wszystkim o warzywach i owocach, które posiadają naprawdę ogromne ilości pozytywnych dla włosów mikroelementów. Koniecznie trzeba wprowadzić do diety ryby i owoce morza, a także kasze, różnego rodzaju rośliny strączkowe czy też nawet zioła poprawiające i wzmacniające włosy. Szczególnie w tym wypadku polecane są takie pozycje jak skrzyp polny czy też pokrzywa.

Jeśli chce się poprawić swoje włosy, nie można również zapominać o odpowiednim wypoczynku. Zbyt mała ilość snu, za duża ilość stresu, czy też ogromne ilości pitej kawy na pewno nie pomogą w powrocie do bujnej czupryny. Rzecz jasna nie można także zapominać o bezwzględnym rzuceniu palenia, czy też o zmniejszeniu lub najlepiej całkowitym odstawieniu picia alkoholu. Czynniki te również bardzo silnie niszczą strukturę włosów, co oczywiście skutkuje ich wypadaniem i pozostawieniem w ich miejscu pustej, bardzo nieestetycznej przestrzeni.

Zobacz: https://www.likekonik.pl/kolagen-naturalny-wlasciwosci-i-zastosowanie/.

Co na porost włosów?

Jak można się jednak domyślić, samo wyeliminowanie czynników destrukcyjnie działających na włosy nie spowoduje od razu tego, że z dnia na dzień staną się one długie i gęste. Niezbędne jest dodatkowe działanie, które przyczyni się do lepszego ich rozwoju i być może spowoduje ich ponowny wzrost. Jakie to metody i co może zostać zastosowane w przypadku przyśpieszenia wzrostu nowych włosów?

jak przyspieszyć porost włosów

Podstawowym i zdecydowanie najchętniej stosowanym rozwiązaniem problemu zbyt małej ilości włosów, są różnego rodzaju środki pielęgnujące i przyspieszające porost włosów. Kupić je można często w zwykłej aptece, a nawet drogerii. Oczywiście można sięgnąć i po medyczne wyroby, lecz w ich przypadku niezbędne będzie udanie się do lekarza po receptę. Niestety środki farmakologiczne, czy też różnego rodzaju suplementy diety, a nawet szeroko reklamowane w telewizji środki na porost włosów, nie mają tak skutecznego działania, jak to przedstawiane jest na ulotkach i przez prezenterów. Mogą pomóc, lecz nie należy się nastawiać na to, że z dnia na dzień będą rozwiązaniem wszystkich problemów.

Szybki porost włosów

Innego typu bardzo interesującym sposobem na przyspieszenie wzrostu włosów, jest stosowanie różnego rodzaju metod domowych. O czym konkretnie mowa? Jedną z lepszych propozycji jest tzw. wcierka, która może być wykonana ze zwykłego amolu. Jeszcze innym bardzo często polecanym przez osoby z problem ilości włosów, jest stosowanie kropli żołądkowych. Jak się okazuje, zawarte w nich substancje również przyczyniają się do przyśpieszenia wzrostu włosów.

Zobacz: https://www.likekonik.pl/co-jesc-na-sniadanie-zdrowy-poradnik/.

Wielu specjalistów bardzo często poleca stosowanie oleju na porost włosów. U sporej części osób bardzo interesujące efekty daje np. olej lniany. Tzw. olejowanie włosów przy jego pomocy sprawia, że stają się one mocniejsze, a tym samym szybciej i efektywniej rosną.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o klasycznym peelingu skóry głowy. Nie tylko pomaga usunąć ze skóry głowy zbędny i martwy już naskórek, lecz także przyczynia się do odżywienia włosów.

Redakcja likekonik.pl