Dermapen w domu – zabieg, efekty, przeciwwskazania i opinie

Dermapen to urządzenie służące do mezoterapii mikroigłowej. Umożliwia wykonanie zabiegu zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie w warunkach domowych. Drugie z rozwiązań jest coraz bardziej popularne z uwagi na dość prosty sposób wykonania zabiegu oraz bardzo zadowalające efekty jego wykonania w postaci odmłodzonej i zregenerowanej skóry. Czy warto robić dermapen w domu?

Dermapen w domu

Jak wspomniano powyżej dermapen to specjalistyczne urządzenie służące nakłuwaniu skóry, w tym przede wszystkim okolic twarzy. Swoim kształtem przypomina długopis stąd pochodzi jego nazwa. Unikatową cechą przyrządu jest pulsacyjne poruszanie się jego igieł. W wyniku ich kontaktu ze skórą dochodzi do powstawia bardzo drobnych mikrourazów. Dzięki temu z jednej strony możliwa jest efektywna aplikacja preparatów kosmetycznych na przygotowaną w ten sposób skórę. To także możliwość wniknięcia zawartych w nich substancji odżywczych w jej głębsze parte. Z drugiej strony postawnie drobnych ran na powierzchni skóry stanowi impuls do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, przyczyniających się do aktywnej regeneracji skóry, wzrostu jej gęstości oraz poprawy napięcia.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/serum-do-twarzy-charakterystyka-i-zastosowanie-serum/.

Dermapen dla kogo?

dermapen opinie

Zabieg mezoterapii mikroigłowej poleca się szczególnie osobom borykającym się z problemem zwiotczenia skóry oraz obecnością na jej powierzchni przebarwień.

Dermapen efekty

Na rynku dostępne są urządzenia mające możliwość stosowania wymiennych głowic, z których każda daje nieco inne efekty. Niemniej jednak wykorzystując regularnie standardową końcówkę porytą drobnymi igłami można uzyskać spektakularne efekty. Objawiają się w postaci poprawy jędrności skóry oraz krążenia krwi, a także redukcji widoczności blizn, zmian potrądzikowych czy rozstępów.

Dermapen – częstotliwość zabiegu

W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów zabieg powinien być powtarzany regularnie w odstępach czterotygodniowych. Choć pierwsze efekty mogą być widoczne już po jego pierwszym zastosowaniu, to jednak na bardziej spektakularne zmiany należy poczekać kilka miesięcy.

Dermapen – przebieg zabiegu

Na powierzchnię skóry poddawanej zabiegowi należy zaaplikować środek znieczulający pamiętając jednocześnie o tym, że przyjmowane doustne leki przeciwbólowe mogą zwiększać ryzyko krwotoków. Po nałożeniu preparatu należy wykonywać delikatne nakłuwania kolejnych okolic skóry. Po zakończeniu zabiegu na jej powierzchnię należy założyć delikatny krem nawilżający lub preparat dedykowany do mezoterapii mikroigłowej. Z uwagi na bardzo cienką i delikatną skórę nie należy nakłuwać okolic oczu.

Zobacz: https://www.likekonik.pl/krem-z-witamina-c-jak-stosowac-i-jakie-daje-efekty/.

Dermapen – przeciwwskazania

Zarówno przed rozpoczęciem zabiegów z wykorzystaniem nakłuwania w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych konieczna jest konsultacja dermatologiczna. Specjalista powinien ocenić typ skóry klientki oraz możliwość zastosowania tego dość inwazyjnego zabiegu. Wśród przeciwwskazań należy wymienić choroby ogólnoustrojowe. Na przykład cukrzyca czy zaburzenie odporności oraz schorzenia dermatologiczne w postaci grzybicy, łuszczycy, trądzika pospolitego i różowatego. Zabieg należy odroczyć w przypadku istnienia otwartych ran lub zmian wirusowych, takich jak na przykład wykwit opryszczki.

dermapen w domu

Dermapen w domu – środki ostrożności

Pomimo tego, że zabieg mezoterapii mikroigłowej ingeruje w strukturę skóry jest on procedurą dość bezpieczną pod warunkiem zachowania odpowiednich środków ostrożności. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych wymagane jest zachowanie wysokiej higieny pracy. Stosowane igły powinny być sterylne z uwagi na możliwość wprowadzenia w głębsze parte naskórka chorobotwórczych patogenów. Skutkować to może rozwojem infekcji. Podczas rozpoczynania zabiegów w warunkach domowych zalecane jest używanie dość których igieł, w mniejszym stopniu penetrujących skórę. Efekt takiego zabiegu będzie co prawda mniej spektakularny ale procedura jest zdecydowanie bardziej bezpieczna.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/ceramidy-w-kosmetyce-charakterystyka-i-dzialanie/.

Dermapen w domu – zalecenia po zabiegu

Podczas zabiegu dochodzi do uszkodzenia skóry. W związku z tym może być ona nadwrażliwa. Wtedy zaleca się stosowanie preparatów wpływających na łagodzenie podrażnień oraz jej szybszą regenerację. W okresie pozabiegowym należy ograniczyć nadmierną aktywność fizyczną, ekspozycję na promenowanie słoneczne, kąpiele w wannie oraz zabiegi złuszczające i depilujące.

Dermapen opinie

W opinii klientek zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonywany w domu jest procedurą dość prostą do wykonania, a jego efekty są bardzo zadowalające. Korzyścią wynikającą z możliwości samodzielnego wykonania zabiegu jest oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Redakcja likekonik.pl