Serum do twarzy – charakterystyka i zastosowanie serum

Odpowiednio dobrana pielęgnacja pomaga w zachowaniu młodego i promiennego wyglądu skóry. Dokładne oczyszczanie, skuteczny krem, a także mocno skoncentrowane serum to tylko jedne z jej kluczowych elementów. Jaki kosmetyk wybrać? Jakie serum do twarzy jest najlepsze?

Jak prawidłowo zadbać o skórę?

Ludzka skóra to ogromny, a zarazem dość skomplikowany narząd, który wymaga regularnego wykonywania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Zaniedbana skóra bardzo szybko straci blask i młodzieńczy wygląd. Oprócz odpowiednio dobranych kosmetyków w pielęgnacji skóry niezwykle ważną rolę odgrywa również konsekwencja i systematyczność.

Pierwszym krokiem na drodze do pięknej i zdrowej skóry jest jej dogłębne oczyszczanie. Przy wyborze produktu do oczyszczania należy zachować balans pomiędzy skutecznością a delikatnością. Wybierz kosmetyk, który nie podrażni i nie naruszy bariery ochronnej skóry.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/dermapen-w-domu-zabieg-efekty-przeciwwskazania-i-opinie/.

serum na przebarwienia

Kolejny obowiązkowy element pielęgnacji to krem. Powinien zostać dopasowany nie tylko do indywidualnych potrzeb skóry, ale także do naszych osobistych preferencji. Niezwykle istotnym jest to, żeby przy wyborze kremu kierować się jego składem, unikając produktów wypełnionych szkodliwymi zapychaczami.

Serum do twarzy – czym jest i jak je stosować?

Serum do twarzy, w odróżnieniu od kremu, to kosmetyk nastawiony na szybsze i zdecydowanie bardziej spektakularne efekty. Zawiera większe ilości składników aktywnych niż krem i zazwyczaj cechuje się także lżejszą, bardziej przejrzystą konsystencją.

Serum to produkt, który powinien stanowić uzupełnienie codziennej pielęgnacji i w żadnym wypadku nie może całkowicie zastępować kremu. Kosmetyk tego typu nie posiada w swoim składzie filtrów UV. Gdy pominie się zastosowanie kremu mogłoby mieć więc szkodliwy wpływ na stan naszej skóry.

Zobacz: https://www.likekonik.pl/krem-z-witamina-c-jak-stosowac-i-jakie-daje-efekty/.

Serum trzeba używać zgodnie z zalecaniami producenta. Warto pamiętać o tym, że niektóre produkty tego typu mogą być nakładane na twarz codziennie. Z kolei inne wymagają zastosowania sztywno określonych przerw. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące stosowania konkretnych produktów można znaleźć na opakowaniu lub dołączonej do produktu ulotce.

Serum należy nakładać na oczyszczoną skórę twarzy, omijając okolice oka i ust. Wrażliwa okolica oka wymaga zastosowania specjalnego serum pod oczy. Po nałożeniu serum należy odczekać około 10 minut, aż do całkowitego wchłonięcia się produktu. Po tym czasie można przystąpić do nałożenia kremu.

serum nawilżające

Najpopularniejsze rodzaje serum – serum nawilżające

Serum to kosmetyk dedykowany specjalnym, specyficznym potrzebom skóry, jego dobór powinien być więc podyktowany tym, czego w danej chwili potrzebuje nasza skóra. Wśród najczęściej wybieranych produktów tego typu znajduje się serum nawilżające. Serum nawilżające to popularna broń w walce z suchą i pozbawioną blasku skórą, która w łatwy sposób pomaga przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia. Skuteczne serum nawilżające, oprócz kwasu hialuronowego, powinno zawierać między innymi:

  • aloes – składnik odpowiadający za szybsze gojenie się ran, łagodzący podrażnienia,
  • panthenol – odpowiedzialny za nawilżenie i złagodzenie skóry,
  • lecytynę – lecytyna pomaga w transporcie składników aktywnych w głębsze warstwy skóry i zapobiega jej nadmiernemu wysuszaniu.

Regularne stosowanie serum nawilżającego pomaga w dogłębnym odżywieniu i nawilżeniu skóry i przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia się cery. Nawilżona i sprężysta skóra o wiele dłużej zachowuje młodzieńczy i zdrowy wygląd.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/ceramidy-w-kosmetyce-charakterystyka-i-dzialanie/.

Serum na przebarwienia – sprawdzony sposób na zmiany pigmentacyjne

Kolejnym dość powszechnym problemem, który dotyka bardzo wielu osób są kłopotliwe i nieestetyczne przebarwienia. Pojawienie się przebarwień może mieć wiele różnych przyczyn, jednak do najczęstszych zalicza się zmiany spowodowane niekontrolowaną i zbyt długą ekspozycją na słońce.

Wśród składników aktywnych serum na przebarwienia powinny znaleźć się substancje takie jak: kwas azelainowy, migdałowy, glikolowy, cytrynowy oraz mlekowy. Skuteczne działanie rozjaśniające wykazuje również witamina C, która dodatkowo rozświetli i odżywi skórę.

Redakcja likekonik.pl