Krem z witaminą C – jak stosować i jakie daje efekty?

Należy mieć świadomość, że serum z wit C jest jednym z bardziej istotnych filarów pielęgnacji skóry praktycznie w każdym wieku. Rezultaty docenią zarówno przez 20-latki, jak i dojrzałe kobiety, które zmagają się ze zmarszczkami. Jakie atuty ma krem z witaminą C?

Jak działa krem z witaminą C?

Produkt zawdzięcza swoje wyjątkowe działanie obecnością witaminy C. Wspomnianą substancję można znaleźć w składzie bardzo dużej liczby maseczek, kremów czy toników. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w serum występuje w znacznie większym stężeniu. Dzięki temu właściwości kosmetyku doceniają przez kobiety.

witamina c do twarzy

Produkt wpływa przede wszystkim na rozświetlenie skóry. Należy mieć świadomość, że cera praktycznie od razi po aplikacji uzyska zdecydowanie korzystniejszy koloryt. Rezultatem będzie także zmniejszenie przebarwień. Efekt ten można jednak dostrzec po około 30 dniach kuracji.

Korzyścią będzie także spłycenie zmarszczek. Warto wiedzieć, że obecna w omawianym produkcie witamina C nasila syntezę kolagenu. W konsekwencji pomaga walczyć z ewentualnymi oznakami starzenia.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/dermapen-w-domu-zabieg-efekty-przeciwwskazania-i-opinie/.

Jakie serum z wit C wybrać?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że witamina C występuje w kosmetykach w trzech formach. Wybór najbardziej odpowiedniej uzależniają rezultaty, jakie chce uzyskać przedstawicielka płci pięknej. Rekomenduje się także uwzględnienie typu cery.

Serum z kwasem L-askorbinowym

Należy mieć świadomość, że witamina c do twarzy występująca, jako kwas L-askorbinowy jest najbardziej popularną formą tej substancji wykorzystywaną w kosmetykach. Godny uwagi jest fakt, że jest ona zaliczana do kwasów PHA. Mogą one przyczynić się do podrażnienia wrażliwej skóry. Ponadto w wyższych stężeniach kwas L-askorbinowy cechuje się właściwościami złuszczającymi. Przeważnie serum z wspomnianym rodzajem witaminy C ma wodnistą postać.

Serum z witaminą C w formie olejku

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że witamina C w tej postaci jest rozpuszczalna w olejach. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że omawiane serum będzie miało oleistą konsystencję. Oczywiście produkt nie będzie działał na skórę tak intensywnie i szybko, co kwas L-askorbinowy. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów kosmetyku należy zaliczyć fakt, że nie wywołuje podrażnień. Ponadto mogą stosować go kobiety posiadające wrażliwą cerę.

Forma jest znacznie bardziej stabilna od kwasu askorbinowego. Nie można zapomnieć, że ma również długi okres trwałości. Przenika przez skórę dzięki temu, że posiada konsystencję zbliżoną do ludzkiego sebum. Należy również zaznaczyć, że wykazuje lecznicze działanie w przypadku osób zmagających się z problemami trądzikowymi.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/serum-do-twarzy-charakterystyka-i-zastosowanie-serum/.

serum z wit c

Serum z etylowanym kwasem askorbinowym

Warto wiedzieć, że jest to nie tylko najnowsza, ale również najbardziej stabilna forma witaminy C, która została opracowana przez naukowców. Jest ona rozpuszczalna w wodzie. Kosmetyk z tą formą witaminy C zachowa swoje właściwości nawet przez 12 miesięcy. Ponadto stosunkowo łatwo przenika przez skórę.

Sprawdź: https://www.likekonik.pl/ceramidy-w-kosmetyce-charakterystyka-i-dzialanie/.

Witamina C na twarz – jak stosować?

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie regularne stosowanie kosmetyku. Może być to krem z witaminą C. Należy mieć świadomość, że witamina C nie uwrażliwi skóry na słońce. Substancja będzie wspomagała działanie różnego rodzaju filtrów przeciwsłonecznych znajdujących się w kremach. Kobiety, które podejmą decyzję o porannej aplikacji serum powinny zastosować określoną kolejność.

W pierwszej kolejności zalecane jest oczyszczenie cery za pomocą płynu micelarnego. Kolejnym etapem będzie tonizowanie za pomocą hydrolatu lub toniku. Serum powinno się nałożyć wtedy, gdy skóra będzie jeszcze wilgotna. gdy serum wchłonie, można zaaplikować krem nawilżający z filtrem. Nie jest rekomendowane przy wyborze kosmetyku sugerowanie się tylko ceną. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie uwzględnienie stosunku ceny do jakości. Krem z witaminą C może być odpowiednim wyborem dla wielu kobiet. Warto zaopatrywać się w produkty sprawdzonych firm. Doskonale znają one potrzeby zarówno stałych, jak i potencjalnych klientów. Regularnie wprowadzają na rynek nowe kosmetyki.

Redakcja likekonik.pl